1. Womic Steel: ຄວາມສາມາດໃນການຜະລິດ ແລະ ຄວາມເຂັ້ມແຂງຂອງບໍລິສັດ
ກຸ່ມບໍລິສັດ Womic Steel ເປັນຜູ້ຜະລິດ ແລະ ຜູ້ສົ່ງອອກຊັ້ນນໍາຂອງໂລກທີ່ມີຄວາມຊ່ຽວຊານຫຼາຍກວ່າ 20 ປີໃນການຜະລິດຜະລິດຕະພັນທໍ່ເຫຼັກກາກບອນ, ໂລຫະປະສົມ, ແລະ ເຫຼັກສະແຕນເລດ. ໂຮງງານຜະລິດທໍ່ ERW ທີ່ທັນສະໄໝຂອງພວກເຮົາກວມເອົາຄວາມສາມາດໃນການຜະລິດທີ່ຄົບຖ້ວນເກີນ 15,000 ໂຕນຕໍ່ເດືອນສໍາລັບທໍ່ເຫຼັກທີ່ເຊື່ອມດ້ວຍໄຟຟ້າ.
ຂະໜາດການຜະລິດສຳລັບທໍ່ API 5L X60 ERW:ເສັ້ນຜ່າສູນກາງພາຍນອກຕັ້ງແຕ່ 60.3 ມມ ຫາ 610 ມມ (2 ນິ້ວ ຫາ 24 ນິ້ວ) ດ້ວຍຄວາມໜາຂອງຝາຕັ້ງແຕ່ 4.0 ມມ ຫາ 19.1 ມມ. ຄວາມຍາວສຸ່ມດ່ຽວ 6 ແມັດ, ຄວາມຍາວສຸ່ມຄູ່ 12 ແມັດ, ຫຼື ຄວາມຍາວທີ່ກຳນົດເອງຕາມຄວາມຕ້ອງການ.
ການຢັ້ງຢືນຄຸນນະພາບ ແລະ ການປະຕິບັດຕາມກົດລະບຽບ:
ໄດ້ຮັບການຮັບຮອງ ISO 9001:2015:ລະບົບການຄຸ້ມຄອງຄຸນນະພາບຮັບປະກັນຄຸນນະພາບຜະລິດຕະພັນທີ່ສອດຄ່ອງ.
ໃບອະນຸຍາດ API 5L Monogram:ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ຜະລິດທໍ່ API 5L ສຳລັບລະບົບສົ່ງນ້ຳມັນ ແລະ ອາຍແກັສ.
ເຄື່ອງໝາຍ CE (PED 2014/68/EU):ການປະຕິບັດຕາມຄຳແນະນຳກ່ຽວກັບອຸປະກອນຄວາມດັນຂອງເອີຣົບ.
ໃບຢັ້ງຢືນ EN 10204 3.2:ໃບຢັ້ງຢືນການກວດກາ 3.2 ທີ່ໄດ້ຮັບການຢືນຢັນຈາກ TÜV, LR, BV, ຫຼື SGS.
ການອະນຸມັດການກວດກາພາກສ່ວນທີສາມ (TPI):ຜະລິດຕະພັນທີ່ໄດ້ຮັບການອະນຸມັດຈາກ SGS, BV, ABS, LR, DNV, TÜV.
ໃບຢັ້ງຢືນເພີ່ມເຕີມ:NACE MR0175 ສຳລັບການນຳໃຊ້ບໍລິການສົ້ມ.
ການຮັບຮູ້ທົ່ວໂລກ:ຜູ້ສະໜອງທີ່ເຊື່ອຖືໄດ້ໃຫ້ແກ່ບໍລິສັດນ້ຳມັນ ແລະ ຜູ້ຮັບເໝົາ EPC ທີ່ໃຫ້ບໍລິການຫຼາຍກວ່າ 80 ປະເທດ.
2. ທໍ່ເຫຼັກ API 5L X60 ERW: ສ່ວນປະກອບວັດສະດຸ ແລະ ລັກສະນະປະສິດທິພາບ
API 5L X60 (ເຊິ່ງຖືກກຳນົດເປັນ L415 ພາຍໃຕ້ ISO 3183) ເປັນທໍ່ສົ່ງນ້ຳມັນທີ່ມີຄວາມແຂງແຮງສູງສຳລັບການສົ່ງນ້ຳມັນ ແລະ ອາຍແກັສ. "X" ໝາຍເຖິງຄວາມແຮງຂອງຜົນຜະລິດຕໍ່າສຸດໃນ KSI - X60 ໝາຍເຖິງ 60,000 psi (ປະມານ 415 MPa). ການກຳນົດ "L415" ໝາຍເຖິງວັດສະດຸດຽວກັນທີ່ມີຄວາມແຮງຂອງຜົນຜະລິດ 415 MPa.
ເມື່ອປຽບທຽບກັບ X52 (ຜົນຜະລິດ 360 MPa), X60 ມີຄວາມແຂງແຮງສູງກວ່າ 15%, ຊ່ວຍໃຫ້ມີຄວາມກົດດັນໃນການໃຊ້ງານສູງຂຶ້ນ ຫຼື ຄວາມໜາຂອງຝາຫຼຸດລົງ. X60 ຖືກລະບຸໄວ້ຢ່າງກວ້າງຂວາງສຳລັບສາຍສົ່ງອາຍແກັສທຳມະຊາດທີ່ມີຄວາມກົດດັນສູງ ແລະ ໄລຍະທາງໄກ ບ່ອນທີ່ຄວາມແຂງແຮງ ແລະ ປະສິດທິພາບດ້ານຕົ້ນທຶນແມ່ນສຳຄັນຫຼາຍ.
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີຂອງທໍ່ເຫຼັກ API 5L X60 ERW (ການວິເຄາະບ່ວງ, % ໂດຍມວນສານ):
| ອົງປະກອບ | C ສູງສຸດ | ສູງສຸດ Si | ສູງສຸດ Mn | P ສູງສຸດ | S ສູງສຸດ | Cr ສູງສຸດ | Ni ສູງສຸດ | ຄູສູງສຸດ | ໂມສູງສຸດ | ສູງສຸດ Nb+V+Ti |
| PSL1 | 0.26 | — | 1.40 | 0.030 | 0.030 | — | — | — | — | 0.15 |
| PSL2 | 0.18 | 0.45 | 1.60 | 0.025 | 0.015 | 0.30 | 0.30 | 0.50 | 0.15 | 0.15 |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກຂອງທໍ່ເຫຼັກ API 5L X60 ERW (ອຸນຫະພູມຫ້ອງ):
| ຊັບສິນ | PSL1 | PSL2 |
| ຄວາມແຮງຂອງຜົນຜະລິດ (ນາທີ) | 415 MPa (60,000 psi) | 415 MPa (60,000 psi) |
| ຄວາມແຮງຂອງຜົນຜະລິດ (ສູງສຸດ) | ບໍ່ມີຈຳນວນສູງສຸດ | 565 MPa (82,000 psi) |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ (ຕໍ່າສຸດ) | 520 MPa (75,000 psi) | 520 MPa (75,000 psi) |
| ອັດຕາສ່ວນຜົນຜະລິດ/ຄວາມດຶງ | ບໍ່ມີຂີດຈຳກັດ | ≤ 0.93 |
ການປຽບທຽບເກຣດ:
| ຊັ້ນຮຽນ | ຄວາມແຮງຂອງຜົນຜະລິດ (ນາທີ) | ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ (ຕໍ່າສຸດ) | ຄໍາຮ້ອງສະຫມັກທົ່ວໄປ |
| X52 | 360 MPa | 460 MPa | ທໍ່ສົ່ງຄວາມດັນປານກາງ |
| X60 | 415 MPa | 520 MPa | ຄວາມກົດດັນສູງ, ໄລຍະທາງໄກ |
| X65 | 450 ເມກາປາຊີ | 535 MPa | ຄວາມກົດດັນສູງ, ນອກຝັ່ງ |
| X70 | 485 MPa | 570 MPa | ຄວາມດັນສູງຫຼາຍ |
3. ຂອບເຂດມິຕິ ແລະ ມາດຕະຖານການປະຕິບັດຕາມທໍ່ເຫຼັກກ້າ API 5L X60 ERW
| ລາຍການ | ລາຍລະອຽດ |
| ມາດຕະຖານ | API 5L ສະບັບທີ 46 / ISO 3183 |
| ລະດັບຂໍ້ມູນສະເພາະຂອງຜະລິດຕະພັນ | PSL1 / PSL2 |
| ຊັ້ນຮຽນ | X60 (L415) |
| ຂະບວນການຜະລິດ | ERW / HFW |
| ຂອບເຂດເສັ້ນຜ່າສູນກາງພາຍນອກ | 60.3 ມມ – 610 ມມ (2" – 24") |
| ຂອບເຂດຄວາມໜາຂອງຝາ | 4.0 ມມ – 19.1 ມມ |
| ຄວາມຍາວ | 6 ແມັດ, 12 ແມັດ, ຫຼື ກຳນົດເອງໄດ້ສູງສຸດ 18 ແມັດ |
| ສິ້ນສຸດ | ປາຍທຳມະດາ / ປາຍອຽງ |
| ການສຳເລັດຮູບພື້ນຜິວ | ເປົ່າ / ທານ້ຳມັນ / 3PE / FBE |
4. ຂະໜາດ ແລະ ລາຍລະອຽດທີ່ມີຢູ່ - ທໍ່ເຫຼັກ ERW
| NB | ຂະໜາດ | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1.73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13.72 | 1.65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1.65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2.77 | 1.65 | 2.11 | 2.77 | 3.73 | 3.73 | 4.78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26.67 | 2.87 | 1.65 | 2.11 | 2.87 | 3.91 | 3.91 | 5.56 | 7.82 | ||||||
| 25 | 1” | 33.40 | 3.38 | 1.65 | 2.77 | 3.38 | 4.55 | 4.55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42.16 | 3.56 | 1.65 | 2.77 | 3.56 | 4.85 | 4.85 | 6.35 | 9.70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48.26 | 3.68 | 1.65 | 2.77 | 3.68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60.33 | 3.91 | 1.65 | 2.77 | 3.91 | 5.54 | 5.54 | 9.74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73.03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88.90 | 5.49 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 | 7.62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101.60 | 5.74 | 2.11 | 3.05 | 5.74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4 ນິ້ວ | 114.30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 | 8.56 | 11.12 | 13.49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141.30 | 6.55 | 2.77 | 3.40 | 6.55 | 9.53 | 9.53 | 12.70 | 15.88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6” | 168.27 | 7.11 | 2.77 | 3.40 | 7.11 | 10.97 | 10.97 | 14.27 | 18.26 | 21.95 | |||||
| 200 | 8 ນິ້ວ | 219.08 | 8.18 | 2.77 | 3.76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12.70 | 12.70 | 15.09 | 19.26 | 20.62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10” | 273.05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12.70 | 12.70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25.40 | 28.58 | 25.40 | |
| 300 | 12” | 323.85 | 9.53 | 3.96 | 4.57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12.70 | 17.48 | 21.44 | 25.40 | 28.58 | 33.32 | 25.40 | |
| 350 | 14 ນິ້ວ | 355.60 | 9.53 | 3.96 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 11.13 | 15.09 | 12.70 | 19.05 | 23.83 | 27.79 | 31.75 | 35.71 | |
| 400 | 16 ນິ້ວ | 406.40 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 12.70 | 16.66 | 12.70 | 21.44 | 26.19 | 30.96 | 36.53 | 40.49 | |
| 450 | 18 ນິ້ວ | 457.20 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 14.27 | 19.05 | 12.70 | 23.83 | 29.36 | 34.93 | 39.67 | 45.24 | |
| 500 | 20” | 508.00 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20.62 | 12.70 | 26.19 | 32.54 | 38.10 | 44.45 | 50.01 | |
| 550 | 22” | 558.80 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12.70 | 28.58 | 34.93 | 41.28 | 47.63 | 53.98 | ||
| 600 | 24 ນິ້ວ | 609.60 | 9.53 | 5.54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24.61 | 12.70 | 30.96 | 38.89 | 46.02 | 52.37 | 59.54 | |
| 650 | 26 ນິ້ວ | 660.40 | 9.53 | 7.92 | 12.70 | 12.70 |
ໝາຍເຫດ: ຄວາມໜາຂອງຝາອາດແຕກຕ່າງກັນໄປຕາມເສັ້ນຜ່າສູນກາງທໍ່ ແລະ ຄວາມສາມາດໃນການຜະລິດ. ຂະໜາດທີ່ກຳນົດເອງນອກຂອບເຂດນີ້ມີໃຫ້ຕາມການຮ້ອງຂໍ.
5. ມາດຕະຖານທໍ່ເຫຼັກ ERW ທົ່ວໄປທີ່ຜະລິດໂດຍ Womic Steel
| ມາດຕະຖານ | ຊັ້ນຮຽນປົກກະຕິ | ຄໍາຮ້ອງສະຫມັກທົ່ວໄປ |
| API 5L (ລາຍລະອຽດສຳລັບທໍ່ສາຍ) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 | ການສົ່ງນ້ຳມັນ ແລະ ອາຍແກັສ, ທໍ່ສົ່ງນ້ຳມັນໃນບົກ/ນອກຝັ່ງ |
| ທໍ່ ASTM ແລະທໍ່ໂຄງສ້າງ | ||
| ASTM A53 (ຂໍ້ກຳນົດສຳລັບທໍ່, ເຫຼັກກ້າ, ດຳ ແລະ ຈຸ່ມຮ້ອນ, ເຄືອບສັງກະສີ, ເຊື່ອມ ແລະ ບໍ່ມີຮອຍຕໍ່) | ກຸ່ມ A, ກຸ່ມ B | ນ້ຳ, ອາຍແກັສ, ໄອນ້ຳ, ອາກາດ, ການນຳໃຊ້ໂຄງສ້າງ |
| ASTM A135 (ຂໍ້ກຳນົດສຳລັບທໍ່ເຫຼັກເຊື່ອມຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ) | ກຸ່ມ A, ກຸ່ມ B | ການບໍລິການນ້ຳ, ອາຍແກັສ, ໄອນ້ຳ, ໂຮງກັ່ນນ້ຳມັນ |
| ASTM A252 (ຂໍ້ກຳນົດສຳລັບເສົາຄ້ຳທໍ່ເຫຼັກທີ່ເຊື່ອມ ແລະ ບໍ່ມີຮອຍຕໍ່) | ຊັ້ນ 1, ຊັ້ນ 2, ຊັ້ນ 3 | ການຕອກເສົາຄ້ຳພື້ນຖານ, ການຕອກເສົາຄ້ຳທາງທະເລ, ການຕອກເສົາຄ້ຳຂົວ |
| ASTM A500 (ຂໍ້ກຳນົດສຳລັບທໍ່ໂຄງສ້າງເຫຼັກກາກບອນທີ່ເຊື່ອມແບບເຢັນ ແລະ ທໍ່ໂຄງສ້າງເຫຼັກກາກບອນທີ່ບໍ່ມີຮອຍຕໍ່) | ກຸ່ມ A, ກຸ່ມ B, ກຸ່ມ C | ທໍ່ໂຄງສ້າງ, ກອບອາຄານ, ຂົວ |
| ASTM A501 (ຂໍ້ກຳນົດສຳລັບທໍ່ໂຄງສ້າງເຫຼັກກາກບອນທີ່ເຊື່ອມດ້ວຍຄວາມຮ້ອນ ແລະ ທໍ່ໂຄງສ້າງເຫຼັກກາກບອນທີ່ບໍ່ມີຮອຍຕໍ່) | ກຸ່ມ A, ກຸ່ມ B | ການນຳໃຊ້ໂຄງສ້າງໜັກ, ເສົາ, ຄານ |
| ໝໍ້ຕົ້ມ ASTM ແລະ ເຄື່ອງແລກປ່ຽນຄວາມຮ້ອນ (ERW) | ||
| ASTM A178 (ຂໍ້ກຳນົດສຳລັບທໍ່ເຫຼັກກາກບອນທີ່ເຊື່ອມຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ ແລະ ທໍ່ເຫຼັກກາກບອນ-ແມງການີສໝໍ້ຕົ້ມ) | ເກຣດ A, C, D | ທໍ່ໝໍ້ຕົ້ມນ້ຳ, ທໍ່ເຄື່ອງເຮັດຄວາມຮ້ອນສູງ |
| ASTM A214 (ຂໍ້ກຳນົດສຳລັບທໍ່ແລກປ່ຽນຄວາມຮ້ອນ ແລະ ທໍ່ລະບາຍຄວາມຮ້ອນເຫຼັກກາກບອນທີ່ເຊື່ອມດ້ວຍຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ) | — | ເຄື່ອງແລກປ່ຽນຄວາມຮ້ອນ, ເຄື່ອງຄວບແໜ້ນຄວາມຮ້ອນ |
| ASTM A250 (ຂໍ້ກຳນົດສຳລັບທໍ່ເຫຼັກໂລຫະປະສົມເຟີຣິຕິກທີ່ເຊື່ອມຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ ແລະ ທໍ່ເຄື່ອງເຮັດຄວາມຮ້ອນສູງ) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | ໝໍ້ຕົ້ມນ້ຳຮ້ອນອຸນຫະພູມສູງ ແລະ ເຄື່ອງເຮັດຄວາມຮ້ອນສູງ |
| ASTM A334 (ຂໍ້ກຳນົດສຳລັບທໍ່ເຫຼັກກາກບອນ ແລະ ໂລຫະປະສົມທີ່ບໍ່ມີຮອຍຕໍ່ ແລະ ເຊື່ອມສຳລັບການບໍລິການອຸນຫະພູມຕ່ຳ) | ຊັ້ນ 1, ຊັ້ນ 3, ຊັ້ນ 6 | ການບໍລິການອຸນຫະພູມຕໍ່າ, ໄຄຣໂອເຈນິກ |
| ມາດຕະຖານ EN / DIN / BS | ||
| EN 10217-1 (ທໍ່ເຫຼັກເຊື່ອມສຳລັບຈຸດປະສົງຄວາມດັນ - ທໍ່ເຫຼັກທີ່ບໍ່ແມ່ນໂລຫະປະສົມທີ່ມີຄຸນສົມບັດອຸນຫະພູມຫ້ອງທີ່ລະບຸໄວ້) | P235TR1, P265TR1 | ຖັງຄວາມດັນ, ຖັງໝໍ້ຕົ້ມນ້ຳ, ທໍ່ຄວາມດັນສູງ |
| EN 10217-2 (ທໍ່ເຫຼັກເຊື່ອມສຳລັບຈຸດປະສົງຄວາມດັນ - ທໍ່ເຫຼັກທີ່ບໍ່ແມ່ນໂລຫະປະສົມ ແລະ ໂລຫະປະສົມທີ່ມີຄຸນສົມບັດອຸນຫະພູມສູງທີ່ລະບຸໄວ້) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | ອຸນຫະພູມສູງ, ທໍ່ໝໍ້ຕົ້ມນ້ຳ, ເຄື່ອງແລກປ່ຽນຄວາມຮ້ອນ |
| EN 10219-1 (ເຫຼັກກ້າເຊື່ອມຮູບຊົງເຢັນສຳລັບຈຸດປະສົງດ້ານໂຄງສ້າງ) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | ການນຳໃຊ້ໂຄງສ້າງ, ການກໍ່ສ້າງອາຄານ, ຂົວ |
| EN 10210 (ສ່ວນທີ່ເປັນຮູບທໍ່ກົມໂຄງສ້າງທີ່ເຮັດດ້ວຍຄວາມຮ້ອນຂອງເຫຼັກທີ່ບໍ່ແມ່ນໂລຫະປະສົມ ແລະ ເຫຼັກເມັດລະອຽດ) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | ຊິ້ນສ່ວນຮູທີ່ບໍ່ມີຮອຍຕໍ່/ເຊື່ອມທີ່ສ້າງຂຶ້ນດ້ວຍຄວາມຮ້ອນ ສຳລັບຈຸດປະສົງດ້ານໂຄງສ້າງ, ການກໍ່ສ້າງອາຄານ, ຂົວ |
| EN 10025-2 (ຜະລິດຕະພັນເຫຼັກກ້າມ້ວນຮ້ອນ - ເຫຼັກກ້າໂຄງສ້າງທີ່ບໍ່ແມ່ນໂລຫະປະສົມ) | S235JR, S275JR, S355JR, | ວຽກງານເຫຼັກໂຄງສ້າງທົ່ວໄປ, ວິສະວະກຳໂຍທາ |
| EN 10255 (ທໍ່ເຫຼັກທີ່ບໍ່ແມ່ນໂລຫະປະສົມທີ່ເໝາະສົມສຳລັບການເຊື່ອມໂລຫະ ແລະ ການເຊື່ອມເກຍ) | S195T, S235JRTH | ລະບົບທໍ່ນ້ຳ, ອາຍແກັສ, ນ້ຳເສຍ, ທໍ່ເກຍ |
| EN 10305-2 (ທໍ່ເຫຼັກກ້າສຳລັບການນຳໃຊ້ທີ່ມີຄວາມແມ່ນຍຳສູງ - ທໍ່ເຊື່ອມແບບດຶງເຢັນ) | E215, E235, E355 | ການນຳໃຊ້ທີ່ມີຄວາມແມ່ນຍຳສູງ, ກະບອກສູບໄຮໂດຼລິກ |
| BS 1387 (ຂໍ້ກຳນົດສຳລັບທໍ່ເຫຼັກກ້າ ແລະ ທໍ່ກົມທີ່ມີສະກູ ແລະ ຮູ) | ຊັ້ນ A, B, C | ນ້ຳ, ແກັສ, ໄອນ້ຳ, ນັ່ງຮ້ານ, ທໍ່ເກຼียว |
| DIN 2458 (ທໍ່ເຫຼັກເຊື່ອມ ແລະ ອຸປະກອນເສີມ - ເງື່ອນໄຂການຈັດສົ່ງທາງເທັກນິກທົ່ວໄປ) | ຖະໜົນ 37.0, ຖະໜົນ 44.0, ຖະໜົນ 52.0 | ທໍ່ເຫຼັກເຊື່ອມທົ່ວໄປ, ການນຳໃຊ້ໂຄງສ້າງ |
| ISO ແລະ ມາດຕະຖານອື່ນໆ | ||
| ISO 3183 (ອຸດສາຫະກຳນ້ຳມັນ ແລະ ອາຍແກັສທຳມະຊາດ - ທໍ່ເຫຼັກສຳລັບລະບົບຂົນສົ່ງທາງທໍ່) | L245, L290, L360, L415 | ທໍ່ສົ່ງນ້ຳມັນ ແລະ ອາຍແກັສ (ມາດຕະຖານ ISO ທຽບເທົ່າ API 5L) |
| ISO 65 (ທໍ່ເຫຼັກສຳລັບນ້ຳ, ອາຍແກັສ, ແລະ ນ້ຳເສຍ - ທໍ່ມີເກລียว) | ປານກາງ, ໜັກ | ນ້ຳ, ອາຍແກັສ, ນ້ຳເສຍ, ທໍ່ລະບາຍນ້ຳທີ່ມີເກລียว |
| CSA G40.21 (ເຫຼັກກ້າຄຸນນະພາບໂຄງສ້າງ - ມາດຕະຖານການາດາ) | 44W, 50W | ການນຳໃຊ້ໂຄງສ້າງ (ການາດາ) |
| AS 1163 (ເຫຼັກໂຄງສ້າງຮູບຊົງເປັນຮູ - ມາດຕະຖານອົດສະຕຣາລີ) | C250, C350, C450 | ພາກສ່ວນໂຄງສ້າງທີ່ເປັນຮູ (ອົດສະຕາລີ) |
| GOST 10706 (ທໍ່ເຫຼັກເຊື່ອມສຳລັບທໍ່ສົ່ງ ແລະ ໂຄງສ້າງ - ມາດຕະຖານລັດເຊຍ) | ຖະໜົນ 20, ຖະໜົນ 35, ຖະໜົນ 45 | ທໍ່ສົ່ງນ້ຳ, ການນຳໃຊ້ໂຄງສ້າງ (ຣັດເຊຍ) |
ການນຳໃຊ້:ການສົ່ງນ້ຳມັນ ແລະ ອາຍແກັສ, ນ້ຳ ແລະ ນ້ຳເສຍ, ໂຄງການໂຄງສ້າງ, ການກໍ່ສ້າງນັ່ງຮ້ານ, ພື້ນຖານເສົາເຂັມ, ນ້ຳມັນຄວາມດັນສູງ, ການປຸງແຕ່ງທາງເຄມີ, ການຜະລິດພະລັງງານ, ການກໍ່ສ້າງ, ວິສະວະກຳທາງທະເລ, ທໍ່ໝໍ້ນ້ຳຮ້ອນ, ເຄື່ອງແລກປ່ຽນຄວາມຮ້ອນ, ເຄື່ອງເຮັດຄວາມຮ້ອນສູງ, ເຄື່ອງຄວບແໜ້ນຄວາມຮ້ອນ, ການບໍລິການອຸນຫະພູມຕ່ຳ, ການນຳໃຊ້ທີ່ມີຄວາມແມ່ນຍຳສູງ, ກະບອກໄຮໂດຼລິກ, ລະບົບທໍ່ເກຼียว
6. ຂະບວນການຜະລິດ - ທໍ່ເຫຼັກ ERW / HFW
ການກວດກາວັດຖຸດິບ:ຂົດລວດເຫຼັກທີ່ເຂົ້າມາຈະຖືກກວດສອບສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ, ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ, ແລະ ຄຸນນະພາບຂອງໜ້າດິນ. ຂົດລວດແຕ່ລະອັນຖືກກຳນົດຕົວເລກຄວາມຮ້ອນທີ່ເປັນເອກະລັກເພື່ອໃຫ້ສາມາດຕິດຕາມໄດ້ຢ່າງຄົບຖ້ວນ.
ການຄາຍອອກ ແລະ ການປັບລະດັບ:ຂົດລວດຖືກມ້ວນອອກ ແລະ ປັບລະດັບເພື່ອເຮັດໃຫ້ແຖບຮາບພຽງ ແລະ ເອົາຊຸດຂົດລວດອອກ, ຮັບປະກັນຄວາມຮາບພຽງເປັນເອກະພາບສຳລັບການສ້າງຮູບແບບທີ່ສອດຄ່ອງ.
ການເຈາະຂອບ ແລະ ການຕັດแต่ง:ຂອບທັງສອງຂ້າງຂອງແຖບຖືກບົດໃຫ້ໄດ້ຄວາມທົນທານຂອງຄວາມກວ້າງທີ່ແນ່ນອນ (±0.5 ມມ), ສ້າງພື້ນຜິວທີ່ສະອາດ ແລະ ຂະໜານກັນ ສຳລັບການສ້າງຮອຍເຊື່ອມທີ່ມີຄຸນນະພາບສູງ.
ການຂຶ້ນຮູບເຢັນ:ແຖບທີ່ມີລະດັບຈະຜ່ານມ້ວນຮູບຊົງທີ່ຄ່ອຍໆສ້າງແຖບຮາບພຽງໃຫ້ເປັນຮູບທໍ່ຮູບຊົງກະບອກເປີດ.
ການເຊື່ອມໂລຫະຄວາມຖີ່ສູງ (HFW/ERW):ກະແສໄຟຟ້າຄວາມຖີ່ສູງ (200-500 kHz) ເຮັດໃຫ້ຂອບເຊື່ອມຮ້ອນຈົນເຖິງອຸນຫະພູມການຫລໍ່ (1,350-1,500°C). ບີບມ້ວນໃຫ້ກົດຂອບທີ່ຮ້ອນເຂົ້າກັນ, ສ້າງເປັນຮອຍເຊື່ອມທີ່ບໍ່ມີວັດສະດຸຕື່ມ.
ການກຳຈັດລູກປັດເຊື່ອມ:ແຟລດພາຍໃນ ແລະ ພາຍນອກຖືກກຳຈັດອອກໂດຍໃບມີດຄາໄບໃນຂະນະທີ່ຮ້ອນ, ເຊິ່ງເຮັດໃຫ້ພື້ນຜິວລຽບນຽນດ້ວຍການເສີມແຮງເຊື່ອມໜ້ອຍທີ່ສຸດ.
ຂະໜາດ:ທໍ່ທີ່ເຊື່ອມແລ້ວຈະຜ່ານມ້ວນຂະໜາດເພື່ອໃຫ້ໄດ້ຄວາມທົນທານຂອງ OD ທີ່ແນ່ນອນ (±0.5% ຫາ ±1.0%). ມ້ວນເພີ່ມເຕີມສາມາດຜະລິດຮູບຊົງສີ່ຫຼ່ຽມ/ສີ່ຫຼ່ຽມມຸມສາກໄດ້ຖ້າຕ້ອງການ.
ການຮັກສາຄວາມຮ້ອນ (ທາງເລືອກ):ການເຮັດໃຫ້ເປັນປົກກະຕິທີ່ອຸນຫະພູມ 890-930°C ອາດຈະຖືກນໍາໃຊ້ເພື່ອເພີ່ມຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ ຫຼື ການບັນເທົາຄວາມກົດດັນ, ຜະລິດໂຄງສ້າງຈຸນລະພາກເຟີໄຣທ໌-ເພີໄລທ໌ທີ່ເປັນເອກະພາບ.
ການຕັດຕາມຄວາມຍາວ:ທໍ່ຖືກຕັດຕາມຄວາມຍາວທີ່ກຳນົດໄວ້ໂດຍໃຊ້ເລື່ອຍຕັດທີ່ບິນໄດ້ດ້ວຍການຄວບຄຸມຄວາມແມ່ນຍໍາ (±3 ມມ).
ການທົດສອບທີ່ບໍ່ທຳລາຍ:
●ການທົດສອບດ້ວຍຄື້ນສຽງຄວາມຖີ່ສູງ (UT):ການກວດກາ 100% ຂອງຮອຍຕໍ່ຮອຍຕໍ່ ແລະ ຕົວທໍ່ສຳລັບການເຄືອບ, ການລວມເຂົ້າກັນ ແລະ ການຂາດການລວມຕົວ.
● ການທົດສອບກະແສ Eddy (ET):ການກວດກາຄຸນນະພາບການເຊື່ອມໂລຫະແບບອອນໄລນ໌ຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງ.
● ການທົດສອບໄຮໂດຣສະແຕັກຕິກ:ແຕ່ລະທໍ່ໄດ້ຮັບການທົດສອບເຖິງ 95% ຂອງ SMYS ເປັນເວລາຢ່າງໜ້ອຍ 10 ວິນາທີ.
ການສຳເລັດຮູບ:ປາຍທຳມະດາ, ປາຍມຸມອຽງ (30°-35° ມີຈຸດລົງ 1.6 ມມ), ຫຼື ປາຍມີເກລียว ຕາມສະເພາະຂອງລູກຄ້າ.
ການກວດກາ ແລະ ການໃຫ້ເຄື່ອງໝາຍຄັ້ງສຸດທ້າຍ:ການກວດກາດ້ວຍສາຍຕາ, ການຢັ້ງຢືນມິຕິ (OD, WT, ຄວາມຍາວ, ຄວາມຊື່), ແລະ ການໝາຍແບບຖາວອນຕາມມາດຕະຖານ (ຊັ້ນ, ຂະໜາດ, ເລກຄວາມຮ້ອນ, ຜູ້ຜະລິດ).
7. ຂັ້ນຕອນການຄວບຄຸມ ແລະ ການທົດສອບຄຸນນະພາບ
| ເວທີ | ວິທີການກວດກາ | ຈຸດປະສົງ |
| ວັດຖຸດິບ | ການວິເຄາະທາງເຄມີ (ເຄື່ອງວັດແທກສະເປກໂຕຣມິເຕີ OES) | ກວດສອບການປະຕິບັດຕາມຂໍ້ຈຳກັດຂອງສ່ວນປະກອບ API 5L |
| ວັດຖຸດິບ | ການທົດສອບຄວາມດຶງ | ກວດສອບຜົນຜະລິດ, ຄວາມແຮງດຶງ, ການຍືດຕົວ |
| ກຳລັງດຳເນີນການ | ການກວດກາມິຕິ (ໄມໂຄຣມິເຕີ, ຄາລິເປີ) | ຕິດຕາມກວດກາ OD, WT ໃນລະຫວ່າງການຂຶ້ນຮູບ ແລະ ການປັບຂະໜາດ |
| ເຂດເຊື່ອມ | ການທົດສອບດ້ວຍຄື້ນສຽງຄວາມຖີ່ສູງ (UT) - ທາງອອນລາຍ | ກວດຫາຄວາມບໍ່ຕໍ່ເນື່ອງຂອງຮອຍເຊື່ອມ, ການຂາດການລວມຕົວ |
| ເຂດເຊື່ອມ | ການທົດສອບກະແສ Eddy (ET) - ອອນໄລນ໌ | ການຕິດຕາມກວດກາຄຸນນະພາບຂອງຮອຍຕໍ່ຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງ |
| ເຂດເຊື່ອມ | ການກວດສອບມະຫາພາກຂອງຮອຍຕໍ່ | ກວດສອບການເຈາະຮອຍເຊື່ອມ ແລະ ຮູບຮ່າງຂອງການລວມຕົວ |
| ທໍ່ສຳເລັດຮູບ | ການທົດສອບໄຮໂດຣສະຖິດ (10 ວິນາທີ/ນາທີ ທີ່ 95% SMYS) | ກວດສອບຄວາມສົມບູນຂອງແຮງດັນ ແລະ ຄວາມແໜ້ນໜາຂອງການຮົ່ວໄຫຼ |
| ທໍ່ສຳເລັດຮູບ | ການທົດສອບດ້ວຍຄື້ນສຽງຄວາມຖີ່ສູງ (UT) - ອອບໄລນ໌ (ທາງເລືອກ) | ການກວດກາແບບ lamina ທົ່ວຮ່າງກາຍ |
| ທໍ່ສຳເລັດຮູບ | ການກວດກາອະນຸພາກແມ່ເຫຼັກ (MPI) | ການກວດຫາຮອຍແຕກຂອງໜ້າດິນ (ຮອຍເຊື່ອມ ແລະ HAZ) |
| ທໍ່ສຳເລັດຮູບ | ການທົດສອບຜົນກະທົບແບບ Charpy V-Notch | ກວດສອບຄວາມທົນທານຂອງອຸນຫະພູມຕ່ຳ (PSL2) |
| ທໍ່ສຳເລັດຮູບ | ການທົດສອບຄວາມແຂງ (HRC / HV10) | ກວດສອບຂີດຈຳກັດຄວາມແຂງສູງສຸດ (ການບໍລິການສົ້ມ) |
| ທໍ່ສຳເລັດຮູບ | ການທົດສອບການງໍທີ່ມີທິດທາງ (ໜ້າ ແລະ ຮາກ) | ກວດສອບຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ ແລະ ຄວາມແໜ້ນໜາຂອງຮອຍເຊື່ອມ |
| ທໍ່ສຳເລັດຮູບ | ການທົດສອບການເຮັດໃຫ້ຮາບພຽງ | ກວດສອບຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ ແລະ ຄວາມແຂງແຮງຂອງທໍ່ |
| ທໍ່ສຳເລັດຮູບ | ການກວດກາດ້ານມິຕິ ແລະ ສາຍຕາ | ກວດສອບ OD, WT, ຄວາມຍາວ, ຄວາມຊື່, ຄຸນນະພາບພື້ນຜິວ |
| ທໍ່ສຳເລັດຮູບ | ການຢັ້ງຢືນການໝາຍ | ຮັບປະກັນການຕິດສະຫຼາກຖາວອນຕໍ່ API 5L |
ການທົດສອບເພີ່ມເຕີມສຳລັບ PSL2 / ການບໍລິການ Sour:
● ການທົດສອບ HIC (ການແຕກທີ່ເກີດຈາກໄຮໂດຣເຈນ) ຕາມ NACE TM0284
● ການທົດສອບ SSC (Sulfide Stress Cracking) ຕາມວິທີ NACE TM0177 A
● ການທົດສອບຜົນກະທົບ CVN ທີ່ -10°C, -20°C, ຫຼື -46°C
● ການຢັ້ງຢືນຄວາມແຂງ (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 ສຳລັບຄວາມທົນທານຕໍ່ HIC)
ເອກະສານຄຸນນະພາບ:
● ໃບຢັ້ງຢືນການທົດສອບໂຮງງານຕາມ EN 10204 ປະເພດ 2.2, 3.1, ຫຼື 3.2
● ບົດລາຍງານການທົດສອບໄຮໂດຣສະຖິດ (ທໍ່ຕໍ່ທໍ່)
● ບົດລາຍງານການກວດກາ UT / ET
ການຕິດຕາມໄດ້ຈາກຈຳນວນຄວາມຮ້ອນຈົນເຖິງທໍ່ສຳເລັດຮູບ
8. ຄໍາຮ້ອງສະຫມັກຕົ້ນຕໍ ERW ທໍ່ເຫຼັກ
ທໍ່ ERW ແມ່ນອົງປະກອບທີ່ສໍາຄັນໃນລະບົບສົ່ງນ້ຳມັນ ແລະ ອາຍແກັສ ແລະ ການນຳໃຊ້ອຸດສາຫະກໍາຕ່າງໆ:
ລະບົບສົ່ງກຳລັງນ້ຳມັນ ແລະ ແກັສ:ທໍ່ສົ່ງນ້ຳມັນດິບ, ອາຍແກັສທຳມະຊາດ ແລະ ຜະລິດຕະພັນນ້ຳມັນທີ່ຫລອມແລ້ວໃນຝັ່ງທະເລ ແລະ ນອກຝັ່ງທະເລໄລຍະທາງໄກ.
ການຂົນສົ່ງຂອງແຫຼວຄວາມດັນສູງ:ສາຍສີດນ້ຳ, ລະບົບກຳຈັດນ້ຳທີ່ຜະລິດແລ້ວ, ແລະ ການໂອນນ້ຳຄວາມດັນສູງໃນບໍ່ນ້ຳມັນ ແລະ ສະຖານທີ່ປຸງແຕ່ງ.
ໂຄງການທໍ່ສົ່ງນ້ຳມັນພາຍໃນຝັ່ງ:ສາຍສົ່ງອາຍແກັສຂ້າມປະເທດ, ສາຍສົ່ງອາຍແກັສຂະໜາດໃຫຍ່, ແລະ ທໍ່ສົ່ງອາຍແກັສໃນບໍ່ນ້ຳມັນ ແລະ ອາຍແກັສ.
ລະບົບທໍ່ສົ່ງນ້ຳມັນນອກຊາຍຝັ່ງ:ທໍ່ສົ່ງນ້ຳມັນໃຕ້ທະເລ, ທໍ່ຍົກນ້ຳມັນ, ແລະ ທໍ່ສົ່ງສົ່ງອອກສຳລັບເວທີນ້ຳມັນນອກຝັ່ງທະເລ ແລະ ການສຳເລັດການກໍ່ສ້າງທໍ່ສົ່ງນ້ຳມັນໃຕ້ທະເລ (ດ້ວຍຕົວເລືອກການບໍລິການ PSL2 ແລະ ການບໍລິການນ້ຳມັນດິບ).
ສະພາບແວດລ້ອມການບໍລິການທີ່ຂາດແຄນ:ທໍ່ສົ່ງອາຍແກັສສົ້ມປຽກ (ມີ H₂S) ທີ່ຕ້ອງການ PSL2 ພ້ອມດ້ວຍຄວາມຕ້ອງການເພີ່ມເຕີມລວມທັງຄວາມຕ້ານທານ HIC ແລະ SSC ຕາມມາດຕະຖານ NACE.
ການສົ່ງນ້ຳ:ທໍ່ສົ່ງນ້ຳຂະໜາດໃຫຍ່, ລະບົບຊົນລະປະທານ, ແລະ ການສົ່ງນ້ຳດິບ ສຳລັບການນຳໃຊ້ໃນເທດສະບານ ແລະ ອຸດສາຫະກຳ.
ການບຳບັດນ້ຳເສຍ ແລະ ນ້ຳເສຍ:ທໍ່ລະບາຍນ້ຳເສຍ, ທໍ່ບຳບັດນ້ຳເສຍ, ແລະ ລະບົບການຈັດການຕະກອນ.
ການນຳໃຊ້ໂຄງສ້າງອຸດສາຫະກຳ:ຊັ້ນວາງທໍ່, ບ່ອນຮອງຮັບ, ເຄື່ອງຄ້ຳຊູ ແລະ ອົງປະກອບໂຄງສ້າງໃນໂຮງກັ່ນນ້ຳມັນ, ໂຮງງານປິໂຕເຄມີ ແລະ ສະຖານທີ່ອຸດສາຫະກຳ.
ສະຖານທີ່ປຸງແຕ່ງນ້ຳມັນ ແລະ ອາຍແກັສ:ທໍ່ໄຫຼ, ທໍ່ສົ່ງນ້ຳ, ທໍ່ສົ່ງນ້ຳຫຼາຍທໍ່, ແລະ ທໍ່ເຊື່ອມຕໍ່ໃນໂຮງງານປຸງແຕ່ງ ແລະ ສະຖານີອັດອາກາດ.
ທໍ່ EPC ແລະ ໂຮງງານ:ທໍ່ສົ່ງຂະບວນການ ແລະ ທໍ່ສົ່ງສິ່ງອຳນວຍຄວາມສະດວກໃນໂຮງກັ່ນນ້ຳມັນ, ໂຮງງານປຸງແຕ່ງອາຍແກັສ, ສະລັບສັບຊ້ອນທາງເຄມີ ແລະ ສະຖານທີ່ຜະລິດພະລັງງານ.
9. ການຫຸ້ມຫໍ່ ແລະ ການຂົນສົ່ງ
ທໍ່ ERW ຖືກຫຸ້ມຫໍ່ ແລະ ຂົນສົ່ງດ້ວຍຄວາມລະມັດລະວັງສູງສຸດເພື່ອຮັບປະກັນການປົກປ້ອງຂອງພວກມັນໃນລະຫວ່າງການຂົນສົ່ງ. ນີ້ແມ່ນຄຳອະທິບາຍກ່ຽວກັບຂະບວນການຫຸ້ມຫໍ່ ແລະ ການຂົນສົ່ງ:
ການຫຸ້ມຫໍ່:
ການເຄືອບປ້ອງກັນ:ກ່ອນການຫຸ້ມຫໍ່, ທໍ່ອາດຈະຖືກເຄືອບດ້ວຍນ້ຳມັນປ້ອງກັນສະໜິມ ຫຼື ນ້ຳຢາທາປ້ອງກັນຊັ້ນບາງໆ ເພື່ອປ້ອງກັນການກັດກ່ອນ ແລະ ການຜຸພັງຂອງພື້ນຜິວໃນລະຫວ່າງການເກັບຮັກສາ ແລະ ການຂົນສົ່ງ. ຍັງມີພື້ນຜິວເປົ່າສຳລັບການເຄືອບທັນທີທີ່ຈຸດໝາຍປາຍທາງ.
ການມັດ:ທໍ່ທີ່ມີຂະໜາດ ແລະ ລາຍລະອຽດຄ້າຍຄືກັນຈະຖືກມັດເຂົ້າກັນຢ່າງລະມັດລະວັງເປັນມັດຮູບຫົກຫຼ່ຽມ ຫຼື ຮູບສີ່ແຈສາກ. ພວກມັນຖືກມັດດ້ວຍສາຍເຫຼັກ (ໂດຍປົກກະຕິແມ່ນ 3-5 ສາຍຕໍ່ມັດ) ເພື່ອປ້ອງກັນການເຄື່ອນທີ່ພາຍໃນມັດ.
ຝາປິດປາຍ:ຝາປິດປາຍພາດສະຕິກ (PE ຫຼື PP) ຖືກວາງໄວ້ທັງສອງສົ້ນຂອງທໍ່ແຕ່ລະອັນເພື່ອປົກປ້ອງປາຍມຸມອຽງ, ປາຍທຳມະດາ, ແລະ ຈຸດເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ມີເກລียวຈາກຄວາມເສຍຫາຍຈາກການກະທົບ, ເສດເຫຼືອທີ່ຊຶມເຂົ້າ, ແລະ ຄວາມຊຸ່ມຊື່ນ.
ການຫຸ້ມ ແລະ ການຮອງຮັບ:ສຳລັບການສັ່ງຊື້ສິນຄ້າສົ່ງອອກລະດັບພຣີມຽມ, ວັດສະດຸຮອງພື້ນເຊັ່ນ: ແຫວນໂຟມ ຫຼື ແຜ່ນຢາງອາດຈະຖືກນຳໃຊ້ລະຫວ່າງຊັ້ນທໍ່ເພື່ອປ້ອງກັນການຂັດ ແລະ ຄວາມເສຍຫາຍຈາກການເຄືອບໃນລະຫວ່າງການຈັດການ.
ກ່ອງໄມ້ ຫຼື ກ່ອງໄມ້:ສຳລັບທໍ່ທີ່ມີຝາບາງ, ທໍ່ທີ່ມີຄວາມແມ່ນຍຳສູງ, ຫຼື ການສັ່ງຊື້ເຄືອບພຣີມຽມ, ທໍ່ອາດຈະຖືກບັນຈຸໃນກ່ອງໄມ້ທີ່ແຂງແຮງ ຫຼື ກ່ອງໄມ້ອັດເພື່ອໃຫ້ການປົກປ້ອງທີ່ດີຂຶ້ນຕໍ່ກັບແຮງພາຍນອກ ແລະ ການຈັດການທີ່ຫຍາບຄາຍ.
ການຂົນສົ່ງ:
ຮູບແບບການຂົນສົ່ງ:ທໍ່ສົ່ງຜ່ານເຮືອບັນທຸກສິນຄ້າ (20 ຟຸດ/40 ຟຸດ), ລົດບັນທຸກສິນຄ້າຂະໜາດໃຫຍ່, ຫຼື ການຂົນສົ່ງທາງລົດໄຟຂຶ້ນກັບຈຸດໝາຍປາຍທາງ, ປະລິມານ ແລະ ຄວາມຮີບດ່ວນ. ມີການຂົນສົ່ງທາງອາກາດສຳລັບການຂົນສົ່ງຕົວຢ່າງ ຫຼື ການຂົນສົ່ງທີ່ມີເວລາຈຳກັດ.
ການຈັດລຽງສິນຄ້າໃນຕູ້ຄອນເທນເນີ:ຄຳສັ່ງຊື້ຂະໜາດນ້ອຍຫາຂະໜາດກາງຖືກບັນຈຸເຂົ້າໃນຕູ້ຄອນເທນເນີຂົນສົ່ງມາດຕະຖານ, ປົກປ້ອງສິນຄ້າຈາກສະພາບອາກາດ, ຄວາມຊຸ່ມ, ແລະ ສິ່ງປົນເປື້ອນພາຍນອກໃນລະຫວ່າງການຂົນສົ່ງ.
ການໂຫຼດເຮືອຫຼາຍລຳ:ການສັ່ງຊື້ປະລິມານຫຼາຍ (ໂດຍປົກກະຕິ >200 ໂຕນ) ຖືກໂຫຼດໂດຍກົງໃສ່ລົດບັນທຸກສິນຄ້າຂະໜາດໃຫຍ່. ຄານຍົກ ແລະ ແຖບປູປ້ອງກັນຄວາມເສຍຫາຍ; ການມັດ ແລະ ການມັດເຮັດໃຫ້ສິນຄ້າປອດໄພຕໍ່ກັບການເຄື່ອນທີ່ຂອງທະເລ.
ການຕິດສະຫຼາກ ແລະ ເອກະສານ:ແຕ່ລະມັດມີປ້າຍຊື່ຢ່າງຊັດເຈນພ້ອມດ້ວຍຊັ້ນ, ມາດຕະຖານ, ຂະໜາດ, ເລກຄວາມຮ້ອນ, ແລະ ຄຳແນະນຳໃນການຈັດການ. ເອກະສານຄົບຖ້ວນ (ໃບແຈ້ງໜີ້ການຄ້າ, ລາຍການການຫຸ້ມຫໍ່, ໃບບິນຂົນສົ່ງ, ໃບຢັ້ງຢືນແຫຼ່ງກຳເນີດສິນຄ້າ, ໃບຢັ້ງຢືນການທົດສອບໂຮງງານ) ທີ່ກະກຽມໄວ້ເພື່ອການຜ່ານດ່ານພາສີຢ່າງສະດວກ.
ການຍຶດຕິດທີ່ປອດໄພ:ມັດສິນຄ້າຖືກມັດດ້ວຍສາຍເຫຼັກ, ຖົງກອງ, ຫຼື ເຄື່ອງຄ້ຳປະກັນໄມ້ເພື່ອປ້ອງກັນການຍ້າຍ, ການມ້ວນ, ຫຼື ຄວາມເສຍຫາຍໃນລະຫວ່າງການຂົນສົ່ງ.
ການຕິດຕາມ ແລະ ການປະກັນໄພ:ໝາຍເລກຕິດຕາມຕູ້ຄອນເທນເນີໄດ້ຖືກສະໜອງໃຫ້ເພື່ອການຕິດຕາມກວດກາແບບເວລາຈິງ. ປະກັນໄພສິນຄ້າທາງທະເລ (ຄວາມສ່ຽງທັງໝົດ ຫຼື ສະເລ່ຍ) ມີໃຫ້ຕາມການຮ້ອງຂໍ.
ສະຫຼຸບແລ້ວ, Womic Steel ຮັບປະກັນວ່າທໍ່ເຫຼັກ ERW ທັງໝົດຖືກຫຸ້ມຫໍ່ດ້ວຍມາດຕະການປ້ອງກັນຊັ້ນນໍາຂອງອຸດສາຫະກໍາ ແລະ ຂົນສົ່ງໂດຍໃຊ້ວິທີການຂົນສົ່ງທີ່ເຊື່ອຖືໄດ້ເພື່ອໄປຮອດຈຸດໝາຍປາຍທາງໃນສະພາບທີ່ດີທີ່ສຸດ. ຂັ້ນຕອນການຫຸ້ມຫໍ່ ແລະ ການຂົນສົ່ງທີ່ເໝາະສົມແມ່ນສິ່ງຈໍາເປັນເພື່ອຮັກສາຄວາມສົມບູນ ແລະ ຄຸນນະພາບຂອງຜະລິດຕະພັນທີ່ຈັດສົ່ງ.
10. ຂໍ້ດີ ແລະ ຄຳຖາມທີ່ຖືກຖາມເລື້ອຍໆກ່ຽວກັບເຫຼັກກ້າ Womic
ເປັນຫຍັງຕ້ອງຮ່ວມມືກັບ Womic Steel?
ຮ້ານບໍລິການຄົບວົງຈອນ:ມີອຸປະກອນຄົບຊຸດຕັ້ງແຕ່ທໍ່ API 5L ERW ຈົນເຖິງອຸປະກອນທໍ່ OEM ທີ່ກົງກັນ (ຂໍ້ສອກ, ຂໍ້ຕໍ່, ຕົວຫຼຸດ, ໜ້າແປນ, ຝາປິດ) ໃນຊັ້ນວັດສະດຸທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້, ລວມທັງເຫຼັກກາກບອນ, ເຫຼັກໂລຫະປະສົມ, ແລະ ເຫຼັກສະແຕນເລດ.
ການປະຕິບັດຕາມດ້ານເຕັກນິກ:ໃບຢັ້ງຢືນການທົດສອບໂຮງງານເຕັມຮູບແບບ (EN 10204 ປະເພດ 2.2, 3.1, ຫຼື 3.2) ຈະມາພ້ອມກັບທຸກໆການຂົນສົ່ງ, ເຊິ່ງລະບຸລາຍລະອຽດກ່ຽວກັບສ່ວນປະກອບທາງເຄມີທີ່ແນ່ນອນ, ຜົນການທົດສອບທາງກົນຈັກ, ແລະ ບົດລາຍງານການກວດສອບທີ່ບໍ່ທຳລາຍ.
ການບໍລິການທີ່ມີມູນຄ່າເພີ່ມ:ການເຈາະປາຍມຸມ (30°-35°), ການເຈາະເກຍ ແລະ ການຕໍ່, ການຕິດຕັ້ງຝາປິດພາດສະຕິກ, ແລະ ການເຄືອບປ້ອງກັນການກັດກ່ອນ (FBE, 3LPE, 3LPP, Epoxy, Galvanizing) ມີໃຫ້ພາຍໃນບໍລິສັດ ຫຼື ຜ່ານສະຖານທີ່ຄູ່ຮ່ວມງານທີ່ມີຄຸນວຸດທິ.
ໂລຈິດສະຕິກທີ່ແຂ່ງຂັນໄດ້:ການຮ່ວມມືຍຸດທະສາດກັບຜູ້ສົ່ງຕໍ່ສິນຄ້າທົ່ວໂລກຮັບປະກັນການໂຫຼດຕູ້ຄອນເທນເນີທີ່ດີທີ່ສຸດ (ເພີ່ມປະລິມານສູງສຸດຕໍ່ຕູ້ຄອນເທນເນີ) ແລະ ການຂົນສົ່ງທົ່ວໂລກທີ່ມີປະສິດທິພາບດ້ານຕົ້ນທຶນດ້ວຍເວລາການຂົນສົ່ງທີ່ໜ້າເຊື່ອຖື.
ສິນຄ້າຄົງຄັງ ແລະ ຄວາມພ້ອມ:ມີສິນຄ້າຂະໜາດມາດຕະຖານ API 5L X52 ຈຳນວນຫຼວງຫຼາຍ (2"-24" OD, ຕາຕະລາງ 10-80) ຮັບປະກັນເວລານຳສົ່ງສັ້ນ ແລະ ຕອບສະໜອງຄວາມຕ້ອງການຂອງໂຄງການດ່ວນໄດ້ໄວ. ຜະລິດຂະໜາດຕາມຄວາມຕ້ອງການໂດຍໃຊ້ເວລານຳສົ່ງປະມານ 30-45 ມື້.
ຄວາມສາມາດໃນການບໍລິການສົ້ມ:ຄວາມສາມາດຢ່າງເຕັມທີ່ໃນການສະໜອງທໍ່ PSL2 ດ້ວຍການທົດສອບ HIC ແລະ SSC ຕາມມາດຕະຖານ NACE ສຳລັບການນຳໃຊ້ອາຍແກັສສົ້ມ. ຄວາມແຂງຖືກຄວບຄຸມໃຫ້ຢູ່ທີ່ ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.
ເລືອກ Womic Steel Group ເປັນຄູ່ຮ່ວມງານທີ່ເຊື່ອຖືໄດ້ຂອງທ່ານສຳລັບທໍ່ເຫຼັກ API 5L X52 ERW ທີ່ມີຄຸນນະພາບສູງ ແລະ ປະສິດທິພາບການຈັດສົ່ງທີ່ບໍ່ມີໃຜທຽບເທົ່າ. ຍິນດີຕ້ອນຮັບການສອບຖາມ!
ເວັບໄຊທ໌: www.womicsteel.com
ອີເມວ: sales@womicsteel.com
ໂທລະສັບ/WhatsApp/WeChat:
ວິກເຕີ: +86-15575100681
ແຈັກ: +86-18390957568
ຄຳຖາມທີ່ຖືກຖາມເລື້ອຍໆ (FAQ)
ຖາມ: ຄວາມແຕກຕ່າງລະຫວ່າງ X60 ແລະ X52 ແມ່ນຫຍັງ?
ກ: X60 ມີຄວາມແຂງແຮງຂອງຜົນຜະລິດສູງກວ່າ (415 MPa ທຽບກັບ 360 MPa) - ແຂງແຮງກວ່າປະມານ 15%. X60 ຊ່ວຍໃຫ້ມີຄວາມດັນປະຕິບັດການສູງຂຶ້ນ ຫຼື ຝາບາງກວ່າ. X52 ແມ່ນພົບຫຼາຍສຳລັບທໍ່ສົ່ງຄວາມດັນປານກາງ; X60 ສຳລັບທໍ່ສົ່ງອາຍແກັສຄວາມດັນສູງ ແລະ ໄລຍະທາງໄກ.
ຖາມ: ຄວາມແຕກຕ່າງລະຫວ່າງ PSL1 ແລະ PSL2 ສຳລັບ X60 ແມ່ນຫຍັງ?
ກ: PSL1 ແມ່ນຄຸນນະພາບມາດຕະຖານ. PSL2 ມີຂໍ້ຈຳກັດທີ່ເຂັ້ມງວດກວ່າກ່ຽວກັບຄາບອນ, P, S, ບວກກັບການທົດສອບຜົນກະທົບບັງຄັບ, ຂໍ້ຈຳກັດອັດຕາສ່ວນຜົນຜະລິດ/ຄວາມດຶງ (≤ 0.93), ແລະ NDT ທີ່ປັບປຸງ. PSL2 ຈຳເປັນສຳລັບການບໍລິການນອກຝັ່ງທະເລ ແລະ ການບໍລິການຂົນສົ່ງນ້ຳມັນ.
ຖາມ: X60 ສາມາດໃຊ້ສໍາລັບການບໍລິການສົ້ມ (ສະພາບແວດລ້ອມ H₂S) ໄດ້ບໍ?
ກ: ແມ່ນແລ້ວ, ດ້ວຍຂໍ້ກຳນົດການບໍລິການ PSL2 ແລະ ສົ້ມຕາມ API 5L Annex H: ຄວາມແຂງ ≤ 248 HV10, ການທົດສອບ HIC (NACE TM0284), ການທົດສອບ SSC (NACE TM0177). ລະບຸການບໍລິການສົ້ມໃນເວລາສະເໜີລາຄາ.
ຖາມ: ຄວາມດັນສູງສຸດໃນການເຮັດວຽກສຳລັບທໍ່ X60 ແມ່ນຫຍັງ?
ກ: ຂຶ້ນກັບເສັ້ນຜ່າສູນກາງ, ຄວາມໜາຂອງຝາ, ແລະລະຫັດການອອກແບບ. ຕົວຢ່າງ, 12" OD × 8mm WT X60 ສາມາດຮອງຮັບຄວາມດັນໄດ້ປະມານ 1,500-2,000 psi. ໃຊ້ ASME B31.4 (ນ້ຳມັນ) ຫຼື B31.8 (ແກັສ) ສຳລັບການຄິດໄລ່ທີ່ແນ່ນອນ.
ຖາມ: ຄວາມຍາວສູງສຸດທີ່ມີຢູ່ສໍາລັບທໍ່ X60 ERW ແມ່ນຫຍັງ?
ກ: ຄວາມຍາວມາດຕະຖານ: 6 ແມັດ ແລະ 12 ແມັດ. ຄວາມຍາວທີ່ກຳນົດເອງໄດ້ສູງສຸດ 18 ແມັດ ສຳລັບເສັ້ນຜ່າສູນກາງຕ່ຳກວ່າ 168 ມມ. ຄວາມຍາວທີ່ຍາວກວ່າສຳລັບໂຄງການສະເພາະຕ້ອງການການທົບທວນດ້ານວິສະວະກຳ.
ຖາມ: ມີທາງເລືອກໃນການເຄືອບຫຍັງແດ່ສຳລັບທໍ່ສາຍ X60?
ກ: FBE (Fusion Bonded Epoxy) - ຊັ້ນດຽວ ຫຼື ສອງຊັ້ນ; 3LPE / 3LPP (Three Layer Polyethylene/Polypropylene); Coal Tar Epoxy. ສຳລັບທໍ່ສົ່ງອາຍແກັສ, 3LPE ແມ່ນມາດຕະຖານອຸດສາຫະກຳ. ສຳລັບທໍ່ສົ່ງທີ່ຖືກຝັງ, ແນະນຳໃຫ້ໃຊ້ FBE ຫຼື 3LPE.
ຖາມ: ທ່ານສາມາດໃຫ້ການກວດກາຈາກພາກສ່ວນທີສາມສຳລັບທໍ່ X60 ໄດ້ບໍ?
ກ: ແມ່ນແລ້ວ. ມີການກວດກາໂດຍ DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR. ໃບຢັ້ງຢືນ 3.2 ສະໜອງໃຫ້ຕາມການຮ້ອງຂໍ.
ຖາມ: ເວລານຳໂດຍປົກກະຕິສຳລັບທໍ່ API 5L X60 ERW ແມ່ນຫຍັງ?
ກ: ຂະໜາດສິນຄ້າ: 20-30 ມື້. ຂະໜາດທີ່ກຳນົດເອງ: 35-50 ມື້. PSL2 ທີ່ມີການທົດສອບຜົນກະທົບເພີ່ມ 5-10 ມື້. ການເຄືອບ (3LPE/FBE) ເພີ່ມ 10-20 ມື້. ການບໍລິການສົ້ມ (HIC/SSC) ເພີ່ມ 10-15 ມື້.
ຖາມ: ທ່ານສະໜອງເອກະສານຫຍັງແດ່?
ກ: ໃບຢັ້ງຢືນການທົດສອບໂຮງງານ (3.1 ຫຼື 3.2), ບົດລາຍງານການທົດສອບນ້ຳ, ບົດລາຍງານ UT/ET, ບົດລາຍງານການທົດສອບຜົນກະທົບ (PSL2), ບົດລາຍງານມິຕິ, ບັນຊີລາຍຊື່ການຫຸ້ມຫໍ່, ໃບແຈ້ງໜີ້, ໃບບິນຂົນສົ່ງ.











